324906-2020 - ResultatSverige-Hässleholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning och Vidareutveckling av Skånetrafikens Mobila Tjänster och Försäljningsapplikationer Dnr
Referensnummer: 2019/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kompetenser för Förvaltning och Vidareutveckling samt Beredskap av Skånetrafikens mobila tjänster samt försäljningsapplikationer
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen