See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service- och hantverkstjänster
Beskrivning: Vaggeryds kommun och Vaggeryd –Skillingaryds Bostads AB (VSBo), inbjuder till anbudsgivning gällande hantverkstjänster inom område bygg, el, ventilation, rör, målning, golv/plattsättning, plåtslageri, tak och undertak, sanering samt solavskärmning. Ramavtalet omfattar service- och hantverkstjänster med tillhörande arbetsuppgifter inom respektive fackområde, såväl in- som utvändigt, inom B:s förvaltade fastighetsbestånd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: El
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Rör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ventilation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Målning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Golv /plattsättning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Plåtslageri
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Tak
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Undertak
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Sanering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Solavskärmning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120269:Lot:11