See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gogglar för mörkerseende
Beskrivning: Ramavtal för inköp av gogglar för mörkerseende. Gogglarna ska minst uppfylla FOM 1800 eller motsvarande. Sjöfartsverket kommer även att ingå serviceavtal för gogglarna.
Föregående meddelande: 009208-2020
Intern identifierare: 19-03506
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18142000 Säkerhetsvisir
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000