324962-2016 - ResultatSverige-Alingsås: Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter (förstudie detaljplan).
Referensnummer: 2015.069 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster för framtagande av detaljplaneprogram inkl. bilagor för de områden som följer av AUA.21.
Upphandlande Myndighet är Alingsås kommun, Beställare är samhällsbyggnadskontoret i Alingsås kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen