32502-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Elmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial inkl förrådshållning
Referensnummer: HEMN 2018/00055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av elmaterial kraft till Halmstads Energi och Miljö Nät AB.
Upphandlingen omfattar även upprättande av ett plocklager (förrådshållning) på HEM:s anläggning på Svartalundvägen 2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter, 44320000 Kabel och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen