325064-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklammaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende profilmaterial, eventprodukter och dess hantering.
Referensnummer: 2016-0028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar AB Svenska Spels behov av profilmaterial, eventprodukter och dess hantering i form av lagerhållning, eventstöd och Webshop för beställningar. Se upphandlingsdokument för närmare beskrivning av omfattning, avgränsningar och kvalificeringskrav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18530000 Presenter och priser, 22900000 Diverse trycksaker, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen