325093-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Hyra och tvätt av textilier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra och tvätt av textilier
BeskrivningUpphandlingens omfattning är tvätt av egenägda kläder/textilier samt hyra och tvätt av textilier.
Intern identifierare2024/284
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelDocsmall