325124-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kläder till Distriktsveterinärerna
Referensnummer: 7.1.11-19634/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och support
Leverantören ska erbjuda en specifik kontaktperson till Distriktsveterinärerna. Kontaktpersonen ska kunna svara på frågor gällande produkter, beställningar, leveranser, reklamationer, restleveranser priser med mera.
Vid frågor per mail ska dessa besvaras inom 5 timmar.
Leverantören ska i nedanstående fritext ruta ange kontaktpersons namn, mailadress och telefonnummer.
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud avseende klinikkläder för inomhusbruk samt profil och arbetskläder till Distriktsveterinärernas personal runt om i Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 18140000 Tillbehör till arbetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen