Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm Oxelösunds kommun
Referensnummer: Inköp.21.7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av trygghetslarm inklusive reservdelar med tillhörande serviceavtal för särskilda boenden inom Oxelösunds kommun. Uppdraget ska utföras som en totalentreprenad där uppdraget avser projektering, leverans, installation, driftsättning, teknik, programvara och tillbehör. Leveransen avslutas med funktionsprovning för att säkerställa funktionen av ett komplett och fullt fungerande trygghetslarmsystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten