325175-2021 - PlaneringSverige-Malmö: Undervisningsmaterial
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Informationsinhämtning avseende NO material
Referensnummer: STK-2021-931
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39162110 Undervisningsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI inför upphandling av NO material till grundskolan och gymnasie/vuxenutbildningen i Malmö stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter, 33793000 Laboratorieglas, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39162100 Undervisningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI som underlag för upphandling av NO material till skolorna i Malmö stad.