Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom kulturmiljö
Referensnummer: KS 2022/0934
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, Upphandling- och inköpsenheten (inköpscentral) i samarbete med flera andra upphandlande myndigheter inbjuder Er att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom kulturmiljö.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Ramavtal
Omfattning: Norrköpings kommun, Upphandling- och inköpsenheten (inköpscentral) i samarbete med flera andra upphandlande myndigheter inbjuder Er att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom kulturmiljö.
Mängd: Ramavtal tecknas med 3 leverantörer.