Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås & Säkerhetsprodukter
Referensnummer: FM2021-7035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32550000 Telefonutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten avser att med denna upphandling teckna ett ramavtal med en leverantör för anskaffning av lås och säkerhetsprodukter genom successiva avrop. Upphandlingen omfattar mekaniska lås, elektroniska lås, passersystem samt porttelefoner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32550000 Telefonutrustning, 32552600 Porttelefoner, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen