Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder, skyddskläder, skor, profilkläder och profilprodukter
Referensnummer: 2021MKB-1758
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av arbetskläder inklusive skyddskläder, skor, profilkläder för anställd hos MKB Fastighets AB och profilprodukter för olika typer av marknadsföringsåtgärder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Arbetskläder
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18143000 Skyddskläder, 18800000 Skodon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetskläder, skyddskläder och skor, profilkläder och profilprodukter.
Upphandlingen omfattar Arbetskläder, skyddskläder, skor, profilkläder för personal anställd hos MKB och profilprodukter för olika typer av marknadsföringsåtgärder. Bolaget har cirka 330 anställda som i vVarierande grad har behov av Arbetskläder, skyddskläder, skor, profilkläder såväl i sitt dagliga arbete men även vid speciella event.