Typ av upphandlande myndighet Annan typ: kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papperskorgar för utomhusbruk.
Referensnummer: 17-0577
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar köp av papperskorgar för utomhusbruk till Liseberg AB.
Liseberg AB har beslutat att byta ut samtliga befintliga plåtpapperskorgar i nöjesparken och ersätta de med stålpapperskorgar enligt förfrågan. De nya papperskorgarna ska smälta in i den befintliga parkmiljön och förmedla ny profil och tid.
Ytterligare information finns att tillgå i upphandlingsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen