325260-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mätutrustning – Uthyrare av mätinstrument
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUthyrare av mätinstrument
BeskrivningLinköpings kommun har behov av specialiserade mätinstrument för att säkerställa precision i olika projekt, inklusive byggprojekt, miljöövervakning och teknisk forskning. För att möta både tillfälliga och långsiktiga behov kommer Beställaren att hyra dessa instrument. Leverantören ska tillhandahålla pålitliga, kalibrerade instrument och säkerställa en flexibel och effektiv uthyrningstjänst.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98445:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenEtt (1) plus ett (1) års förlängningsoption finns.