325262-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Informations- och marknadsföringsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter 2021
Referensnummer: HASAB 2021/655
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs Arena och Scen AB inklusive H22-organisationen upphandlar ett avtal avseende profilprodukter, gåvor och samlarsaker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18300000 Klädesplagg, 18330000 T-tröjor och skjortor, 18410000 Specialkläder, 18420000 Klädesaccessoarer, 18440000 Hattar och andra huvudbonader, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial, 22900000 Diverse trycksaker, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2