See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Snöslungor
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att anskaffa nya snöslungor (slunga) till färdområdet på Swedavias flygplatser är att säkerställa en effektiv, säker och miljöanpassad vinterhållning av kritiska ytor där både flygplan och fordon rör sig.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde 1- Kat A. Buren slunga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122908:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 2 - Kat B. Liten slunga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122908:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde 3 - Kat C. Mellan slunga & Kat D. Stor slunga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122908:Lot:3