325275-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock – Livsmedelsförpackningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedelsförpackningar
BeskrivningUppdraget avser upphandling av förpackningar till livsmedel så som till exempel; matförpackningar, salladsskålar, boxar, burkar/bägare samt termoväskor för frakt av kalla matlådor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44618000 Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFörpackningsmaterial kyld mat
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126628:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44618100 Lätta förpackningar, 44618330 Lock till behållare, 44618420 Livsmedelskonserver, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221130 Matbehållare, 39221122 Muggar, 39221240 Skålar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFörpackningar take away
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126628:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAbonnemang retursystem för restaurang
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126628:Lot:3