325282-2020 - PlaneringSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Information om byte av upphandlingssystem till potentiella anbudsgivare
Referensnummer: E2020-03059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Viktig information till alla våra potentiella anbudsgivare
Under 2020 byter vi upphandlingssystem. Det kommer att påverka dig som är potentiell anbudsgivare till oss.
Vi på Exploateringskontoret, Stockholms stad kommer under 2020 att byta upphandlingssystem från TendSign till Kommers. Bytet kommer att genomföras successivt under året och påverka alla våra potentiella anbudsgivare. För exploateringskontoret sker bytet under september 2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi på Exploateringskontoret, Stockholms stad kommer under 2020 att byta upphandlingssystem från TendSign till Kommers. Bytet kommer att genomföras succesivt under året och påverka alla våra potentiella anbudsgivare. För exploateringskontoret sker bytet under september 2020.