325290-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekttjänster – Stockholms stadsbibliotek, arkitekter för projektering inför teknisk upprustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStockholms stadsbibliotek, arkitekter för projektering inför teknisk upprustning
BeskrivningProjektering inför teknisk upprustning av Stockholms stadsbibliotek. Uppdraget omfattar arkitekttjänster inklusive certifierad sakkunnig tillgänglighet (TIL) samt sakkunniga inom puts och glas.
Intern identifierareFSK 2023/38
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45212350 Byggnader av särskilt historiskt eller arkitektoniskt intresse, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStockholms stadsbibliotek, arkitekter för projektering inför teknisk upprustning