Avtalet omfattar köp eller hyra av kommunikationsutrustning, tillbehör och service tekniker vid evenemang som Malmö stad arrangerar. Exempel på evenemang är festival, konsert, idrottstävling, konferens, mässa och utställning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32344280 Bärbara radioapparater, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 38651000 Kameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen