325295-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partner digitala enheter
Referensnummer: STK 2021 717
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Malmö stad, genom upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbudsansökan för konkurrenspräglad dialog, avseende upphandling av Partner för strategisk produktförsörjning i enlighet med villkor i detta förfrågningsunderlag. I inbjudan finns en övergripande beskrivning av stadens målbild, krav och behov. Inbjudan besvaras med en ansökan om deltagande i dialogen genom ifyllnad av svarsformulär samt bilagor. Dialogens syfte är att identifiera och ange hur stadens behov bäst kan tillgodoses.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30237200 Datortillbehör, 32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen