325306-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Tältsängar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säng för fältbruk.
Referensnummer: 17/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522520 Tältsängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Säng för fältbruk. Säng med lättmetallram i storlek ca 205 x 85 cm med maxvikt 9,5 kg och låg packningsvolym.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen