2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1041 Skogsförvaltning Södertälje Kommun
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för skogsvårdsarbeten med maskin som omfattar 2 delar: 1. Större avverkningsuppdrag (område/zon som ska avverkas över längre överenskommen tidsperiod) inkl. köp av virke c:a 1000-4000 m³fub/år 2. Löpande avverkningarbeten och serviceuppdrag (gallring, blädningar, parkhuggningar samt rekreationshuggningar) c:a 500-2000 m³fub/år Skogsvårdsarbeten med manuellt arbete som t.ex. slyröjning, huggning och naturvårdsanpassad röjning t.ex. arboristtjänster sker i annat avtal.
Intern identifierare: 25/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för skogsvårdsarbeten med maskin
Intern identifierare: 1686198
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: TI 2023-1027 Referensuppdrag
Beskrivning: Se förfrågningsunderlag
Intern identifierare: 1686199