32540-2017 - ResultatSverige-Uddevalla: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel: Mejeriprodukter till stora enheter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uddevalla.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Uddevalla kommun upphandlar livsmedel, del Mejeriprodukter till stora enheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15500000 Mejeriprodukter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.