325488-2016 - ResultatSverige-Söderhamn: Chassier med karosseri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
1 st. ny sopbil Söderhamn Nära.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Söderhamn.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Inköp Gävleborg upphandlar 1 st. ny sopbil på uppdrag av Söderhamn Nära.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34139200 Chassier med karosseri
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 2 100 000 SEK
exkl. moms