325490-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
395692-AI898290 Framework Agreement regarding Uniform M/87.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Arboga.
Nuts-kod SE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.