325499-2019 - ResultatSverige-Malmö: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal entreprenör inom markarbeten
Referensnummer: 19/00658
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser markarbeten inom beställarens fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser markarbete inom beställarens fastigheter.