325562-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för kopiering och offsettryckning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivartjänst
Referensnummer: UH-2023-51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf regionernas ömsesidiga försäkringsbolag inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen av skrivartjänst inklusive närliggande produktrelaterade tjänster och produkter, enligt de krav som anges i detta upphandlingsdokument.
Välkomna att lämna anbud!
Vänliga hälsningar
Löf
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 50313200 Underhåll av fotokopiatorer, 51620000 Installation av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syfte och omfattning på kommande ramavtal är leverans av nedanstående tjänst och produkt:
-          - Samtliga Förbrukningsprodukter.
-          - Löpande förebyggande Service och Underhåll.
-          - Support - användarstöd, felanmälan och svar på frågor kopplat till Avtalets fullgörande.
-          - Licens för Safecom: ”Follow me", utskriftsfunktion.
-          - Inköp av ny MFP.
-          - Konsulttjänst - Reparation av MFP:er.
-          - Konsulttjänst – Konsultstöd.