325570-2022 - ÄndringSverige-Norrtälje: Specialbåtar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Aluminiumbåtar till Räddningstjänsten
Referensnummer: KS 2022-545
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34521000 Specialbåtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten i Norrtälje kommun avser upphandla:
Brand- och räddningsbåt i aluminium (6,9 – 7,5 m) med stävramp och trailerBrand- och räddningsbåt i aluminium (10,9 – 12 m) med stävrampBrand- och räddningsbåt i aluminium (6,9 – 7,5 m) med stävramp