32562-2024 - Resultat
Sverige – Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning – FM-tjänster till Akademiska Hus, rikstäckande
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFM-tjänster till Akademiska Hus, rikstäckande
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarens behov av städtjänster och tillhörande FM-tjänster. Allmän beskrivning Upphandlingen avser FM-tjänster av Akademiska Hus lokalkontor, driftkontor och allmänna utrymmen på flertalet orter i Sverige. Leverantören ska leverera FM-tjänster till Akademiska Hus under hela uppdragstiden. Anbud ska lämnas på samtliga Akademiska Hus verksamma orter.
Intern identifierare23/139
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 79992000 Receptionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelStädtjänster
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsformulär