325633-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi- och intensivvårdsartiklar tillägg nr 2, 2019 SLL510 LS 2018-1177
Referensnummer: 18/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i 10 produktavsnitt och dessa är:
• Inhalationsprodukter
• Kanyler, Anestesi
• Masker
• Pleuradränage
• Slangar
• Tuber, Endotrakeal
• Trakealkanyler med tillbehör
• Aktivbefuktning
• Värmebehandling
• Övriga Anestesiprodukter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33141220 Kanyler, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33171000 Instrument för anestesi och återupplivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen