325667-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Sollentuna: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av storkökskonsulter.
Referensnummer: 2017/0039 UPPH.156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för konsulter till storkök.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen