325670-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Laboratoriematerial, allmän
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratoriematerial, allmän
Beskrivning: Upphandling av vanligt förekommande förbrukningsartiklar inom laboratorieverksamhet.. Tex: Hinkar, Burkar med skruvlock, Plaströr, Glasrör, Petriskålar, Filtrerpapper, Flaskborstar, Sprutfilter, Pipettspetsar, Mikrorör och Kryorör.
Intern identifierare: VF2023-00020
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33192500 Provrör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Intern identifierare: VF2023-00020-1
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33793000 Laboratorieglas, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare: VF2023-00020-2
Huvudklassificering (cpv): 33793000 Laboratorieglas
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör