32570-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare
Referensnummer: 2017/44 Vbg
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kundens behov av utskrift, kopiering, samt faxning av fabriksnya skrivare, multifunktionsmaskiner (MFP), skannrar samt service och toner till dessa. Plottrar och matrisskrivare till de upphandlande myndigheternas tryckerier ingår inte i upphandlingen.