325728-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Broadly tunable continuous-wave laser system
Referensnummer: SU-402-0156-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement procedure concerns a broadly tunable continuous-wave laser system for DESIREE (Double ElectroStatic Ion
Ring ExpEriment) at Department of Physics at Stockholm university.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen