Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FM2021-17354 Profil- och presentprodukter (Projektmedia)
Referensnummer: UH-2022-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten och Försvarets materielverk har ett behov av profil-och presentprodukter (projektmedia) för interna kunder i respektive organisation samt för marknadsföring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22462000 Reklammaterial, 79340000 Reklam och marknadsföring, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen