2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avtal Skadedjurssanering
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Golvarbeten. Förekommande arbeten utförs i fastigheter som rymmer lägenheter och lokaler hos Kfast, i kommunala fastigheter (kontor, skola, förskola mm), i industrifastigheter samt i kontors- och verksamhetslokaler hos övriga kommunala bolag. Förvaltad fastighetsyta för Eskilstuna Kommunfastigheter AB är ca 1 500 000 m2. Fastighetsbeståndet består av kommunala lokaler, bostäder, industrifastigheter, m.m. För beskrivning av avtalsområdena (fastighet oh adress), se Bilaga - "6.7 Fastighetsindelning" för hur "Bostad" och "Lokal" är indelat. Ramavtalet innebär att Beställaren avropar/beställer successivt efter behov.
Intern identifierare: 24/61
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000