Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av PC-klienter, plattor och tillbehör
Referensnummer: UH-2020/027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaggeryds kommun bjuder in till anbudsgivning gällande PC-klienter, plattor och tillbehör. Som pC-klienter räknas stationära, bärbara datorer och tunna klienter. Till plattor räknas Ipad och androidplattor. Tillbehör -allt runt omkring ovan som t.ex. skärmar, adaptrar, väskor, fodral, kablar och annat som kan anslutas som tillbehör till PC och plattor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vaggeryds kommun bjuder in till anbudsgivning gällande PC-klienter, plattor och tillbehör. Som pc-klienter räknas stationära, bärbara datorer och tunna klienter. Till plattor räknas Ipad och androidplattor. Tillbehör -allt runt omkring ovan som t.ex. skärmar, adaptrar, väskor, fodral, kablar och annat som kan anslutas som tillbehör till PC och plattor.