325807-2016 - ResultatSverige-Göteborg: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av redovisningsrevision av Göteborgs stads nämnder.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Stadsrevisionen har valt att upphandla kontrakt avseende granskning av räkenskaperna och den interna kontrollen i redovisningsrutinerna hos stadens nämnder från externa revisionsbyråer, hädanefter benämnda uppdragstagare. Uppdragstagare rapporterar till stadsrevisionen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.