325812-2016 - ResultatSverige-Örebro: Sjöfartstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utprickning av farleder m.m. i Hjälmaren.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 19: Sjötransport
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Verksamhetsområdet omfattar utprickning av farleder och grund i Hjälmaren enligt sjökort 114 med vissa undantag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60640000 Sjöfartstjänster, 45247100 Anläggningsarbete för farleder, 63720000 Stödtjänster för sjötransport, 98360000 Marina tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.