325819-2016 - ResultatSverige-Kungsbacka: Matsalstjänster och catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Restaurang och catering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 17: Hotell- och restaurangtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av restaurang och catering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
55500000 Matsalstjänster och catering, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55520000 Catering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.