Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationell leasing av förmånsbilar
Referensnummer: UH-2023-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende operationell leasing av förmånsbilar för Copenhagen Malmö Port Aktiebolag (CMP) i Malmö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal kommer att tecknas för en period om fyra (4) år med option på förlängning två (2) år i taget i maximalt fyra (4) år. Avtalet omfattar således en total avtalstid på maximalt åtta (8) år.