325864-2023 - ÄndringSverige-Luleå: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Förbrukningsprodukter inom allmän sjukvård
Referensnummer: 23/222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattas av förbrukningsprodukter inom produktgrupperna; Infusion, Injektion, PVK, Sprutor, Luftväg, Syrgas, EKG och Blandningssystem toxiska läkemedel.
Leverans till Länsservice i Boden, Region Norrbottens lager.