2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av rälsmateriel
Beskrivning: Upphandlingen avser kontrakt för leverans av rälsmateriel till spårvägsbanan i Göteborg. Upphandlingen består av två huvuddelar om sammanlagt 10 800 meter gaturäl respektive 6 000 meter vignolräl. Anbud kan lämnas på en eller båda huvuddelarna. Leverans ska ske vid ett flertal tillfällen under år 2025 och 2026, med första leveranstidpunkt i februari 2025. Vänligen notera att frågor om upphandlingen inte kan bevaras under semesterperioden 4 juli till 14 augusti.
Intern identifierare: SMF-2024-01528
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34941300 Spårvägsskenor
Ytterligare klassificering (cpv): 34941200 Räler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: 2024-01528: Leverans av rälsmateriel