325938-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AUB lokalvård Stockholm och Gotland
Referensnummer: Af-2022/0037 5136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktsföremålet
Denna upphandling avser att möta arbetsmarknadens behov inom området arbetsmarknadsutbildning Lokalvård, hemservice, servicevärd inom vården och service grund till Region Stockholm Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen