325961-2017 - ÄndringSverige-Uppsala: Gasdistribution och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad av gasdepå och gasföreståndare.
Referensnummer: UPPH2017-0174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar förebyggande och avhjälpande underhåll, drift och daglig tillsyn samt driftövervakning, avseende lagring, distribution och tankning av flytande och komprimerad fordonsgas. I uppdraget ingår även tjänsterna föreståndare och ställföreträdande föreståndare för hantering av brandfarlig vara, dvs. metan i gas- och vätskefas.