325965-2017 - ÄndringSverige-Hultsfred: Avloppshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Spol- slam- och rörinspektionstjänster Hultsfred och Högsby.
Referensnummer: U-071-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar tjänster enligt respektive områdes à-prislista och innefattar tjänster som spolning, slamsugning, rotskärning och invändig rörinspektion samt lutningsmätning av ledningar och servisledningar på kommunalt ledningsnät.