See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markentreprenad Projekt Corson Campus Valla, Linköping
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarens behov av entreprenör för mark- och anläggningsarbeten på Campus Valla Linköping. Allmän beskrivning Objektet består av ombyggnad av ca 29 000 m2 torgyta med gång- och cykelstråk, planteringar, möbler och belysning. Dränering av två huskroppar samt ledningsarbeten för dagvatten och fjärrvärme samt kabelarbeten för el. För vidare information se administrativa föreskrifter.
Intern identifierare: 24/254
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000