326029-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Matsalstjänster och catering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel cateringtjänster 2017.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55500000 Matsalstjänster och catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (”VGR”) inbjuder er att lämna anbud avseende Cateringtjänster. Upphandlingen omfattar även 556313-1027 Göteborgs Symfoniker AB och 556558-5873 Västtrafik AB.
Upphandlingen är uppdelad på produktområden och geografiska områden:
Fika, catering samt större event och helhetslösningar.
Geografiska områden:
— Storgöteborg,
— Uddevalla med omnejd,
— Lidköping med omnejd,
— Kungälv med omnejd,
— Skövde med omnejd,
— Alingsås med omnejd,
— Trollhättan med omnejd,
— Falköping med omnejd,
— Borås med omnejd,
— Vänersborg med omnejd,
— Mariestad med omnejd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55520000 Catering, 55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad på produktområden och geografiska områden.